- 30
 - دوبی
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


 
 
Hosted and Developed byStats provided by
        
 

اين اکستنشن بازی که بچه ها شروع کرده اند جالبه. (من راستش فرصت سر و کله زدن با فايرفاکس را هيچ وقت نداشتم. همين که با کمی تاخير چند ماه پيش از وجود خودش با خبر شدم و ازش استفاده می کنم خودش خوبه. وای که من چه چيزهايی را اين دو سال که درگير بودم از دست داده ام ... :-( ...

راستی بحث اين اکستنشن بازی شد، جالبه که انگار بازی يلدا هنوز هم ادامه داره! ... (1 و 2 و 3 و 4 و 5)


10
بهمن
1385 

کاربرانی که از سايت digg (مشابه انگليسی بالاترين خودمون!) به سايتهای ديگه مراجعه می کنند به طور متوسط تنها 3.6 ثانيه در اون سايت باقی می مونند! (منبع)


10
بهمن
1385 

Shakira عيد نوروز در دوبی ...


6
بهمن
1385 

آدمهای کاری موفق معمولا چه ساعتی بيدار می شوند؟ چند ساعت کار می کنند؟ ايميل هاشون را چه جوری مرتب می کنند و جواب می دهند؟ آخر هفته ها چه کار می کنند؟ مجله Fortune در اين گزارش، عادات کاری 15 نفر CEO و مدير موفق را بررسی کرده. خيلی خواندنی و جالبه ...


6
بهمن
1385 

"... startups are too hard for just one person ... that one person isn't likely to be excellent at technology, sales, marketing, and running a business ...."

(David Cohen)


6
بهمن
1385 

ايده اونقدرها مهم نيست. اجرا مهمتره ...

"A company with brilliant execution can [perhaps] steal ideas, but a company with brilliant ideas can't steal execution."

اين هم جالبه: ideas are just a multiplier of execution


6
بهمن
1385 


4
بهمن
1385 

هر چقدر شلوغ و قاطی باشم، اما خبرهای داوس امسال را که چند روز ديگه شروع می شه، نمی شه از دست داد.

شرکت کننده مهم ايرانی امسال: خاتمی! ...يک پنل هم هست که جلايی پور، حسين واله از قم و دو سه نفر ايرانی ديگه حضور دارند.

اين فکر که "بابا داووس چيه و يک مشت بيزنسمن سوسول طرفدار گلوباليزيشن می نشينند برای کل دنيا برنامه ريزی می کنند" و اينها را از سرتون بيرون کنيد: پيگيری کوچکترين جزئيات داوس هم بهتون کمک می کنه ببينيد حرکت دنيا به چه سمتی خواهد بود.

(مثال ساده اش، نحوه پوشش خبری خود اين ماجراست: سه چهار سال پيش اينکه خبرنگاران نيوزويک و تايم به صورت روزانه در سايتهای خودشون قبل از مجلاتشون خبرهای اجلاس را پوشش می دادند حادثه مهمی بود. يکی دو سال پيش اينکه اجلاسی با اين اعتبار از وبلاگ خودش برای خبررسانی استفاده می کنه حادثه مهمی بود. امسال هم استفاده بسيار زياد سايت اجلاس از RSS و پادکست و اين چيز ميزهای جديد حادثه جديدی محسوب می شه. )

بايد اجلاس جالبی بشه ...


29
دی
1385 

بچه ها کسی از شما در شرکت Nakheel اينجا آشنايی داره؟ يکی از دوستان با اين شرکت مشکلاتی پيدا کرده و داشتن يک آشنا واقعا می تونه بهش کمک کنه ....


28
دی
1385 

شرمنده که اينجا خبری نيست. فکرم کاملا جای ديگه است ...


25
دی
1385 

"Computer Science is no more about computers than astronomy is about telescopes"
-- EW Dijkstra


18
دی
1385 


18
دی
1385 

سجاد عزيز، سلام

از اينکه اين وبلاگ را برای بازی جديدی پيشنهاد دادی (که اميدوار هستی بتونه شبيه بازی يلدا بر سرنوشت طرح ساماندهی وبلاگها و سايتها اثری بگذاره) ممنون هستم.

همانطور که در نوشته بعد از بازی يلدا نوشتم، به نظرم اين جور حرکتهای هرمی و جمعی معمولا نمی تونه خيلی فراگير بشه و نمونه يلدا شايد به دليل مشخصاتی که ذکر شد نمونه خاصی بود که برای همه ما عجيب بود. برای عکس العمل نسبت به تصميماتی شبيه طرح ساماندهی وبلاگها، بازتاب عکس العملهای فردی وبلاگها و سايتها معمولا می تونه تاثير بهتری در تصميم بعدی مسوولين بگذاره.

طيف انتقاداتی که از جنبه های مختلف به اين طرح وارد شده، اونقدر کامل هست که اميد داشته باشيم تصميم بهتری در قدم بعدی اين حرکت گرفته بشه. تنها نکته ای که شايد بشه اضافه کرد، تاکيد بر زبان مشترک وبلاگها و مسوولان يعنی ماجرای "در تمام دنيا" است. هر چند صرف اينکه کشوری در دنيا مشغول انجام کاری است، دليل کافی برای انجام اون کار در اختيار ما نمی گذاره، اما اينکه بدونيم "هيچ کشوری در تمام دنيا" (حتی چين که دوستان الف ذکر کردند) تا به حال وبلاگ نويسانش را مجبور به ثبت نام نکرده، شايد ما را در تصميم به ساماندهی وبلاگها دچار بازبينی کنه. (چين به نظر می رسه که دو سال چنين ايده ای را بررسی کرده، اما تا همين چند هفته پيش مقامات مسوولش وجود برنامه ای برای ثبت وبلاگهای چينی را تکذيب کرده اند. منبع: South China Morning Post بيست و چهارم اکتبر 2006)

در اين مورد هم اميدوار هستيم مسوولان تذکر دهند که "ثبت وبلاگ" در آيين نامه اصلی هيئت وزيران اشاره به ثبت "سرويسهای وبلاگ" مثل پرشين بلاگ و بلاگفا داره نه "ثبت وبلاگهای شخصی" (هر چند متاسفانه در سايت samandehi.com وبلاگ به عنوان دسته ای جداگانه ذکر شده). و اميدوار هستيم همونجور که شايعه وجود پليس موبايل برای بررسی موبايلهای شخصی توسط مسوولين نيروی انتظامی تکذيب شد، ثبت وبلاگهای شخصی هم بازبينی و تکذيب بشه.

سجاد جان، می دونم مايلی يادآوری کنی که طرح ساماندهی فقط شامل "وبلاگها" نيست و ثبت "سايتها" را هم شامل می شه. هر چند درست می گی و مسوولين سايتهای ايرانی نگرانيهايی به خصوص در مورد داده های بسيار خصوصی شرکتهای خود دارند، اما اگه اجازه بدی بيا مسائل را يکی يکی ببينيم و اميدوار باشيم در اين مقطع زمانی ثبت وبلاگهای شخصی به زودی بازبينی و تکذيب بشه.

موفق باشی،
- سلمان


15
دی
1385© 2001 - 2010