- 30
 - دوبی
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


 
 
Hosted and Developed byStats provided by
        
 

مهمانان جشن افتتاح هتل آتلانتیس دوبی 1.7 تن لابستر خوردند! (منبع:‌ اکونومیست)


2
دی
1387 

دو سالگی بازی یلدا

باز هم شب یلداست. ساندویچ خریده ام و برگشتم به خونه ۳۵ متری فسقلیم که چهار ساله مهمونش هستم. باز هم شب یلدا. باز هم تنها. باز هم دور از ایران.

اما می دونم باز هم مثل همون بازی یلدای دو سال پیش شما همین دور و بر هستید. حوصله بازی دارید؟ نه! فکر کنم بعد از اون همه بازی که از یلدای دو سال پیش شروع شد دیگه حوصله بازی و دعوت و این جور چیزها را نداریم. (می دونستید سال پیش هم خیلی ها خودشون شب یلدا همون بازی را ادامه می دادند؟)

اما شب یلداست. نمی شه که کاری نکرد ...

بگذارید حالا که دور هم هستیم و شب هم طولانی است از خبرهای جدید و قدیم زندگی در این دو سالی که از بازی یلدای اون سال می گذره بگم:‌ (1) بالاخره دخترک زیبا و باهوش آرزوهام را پیدا کرده ام و از چند وقت دیگه اگه خدا بخواد وارد زندگی جدیدی خواهیم شد. (2) کارم را بعد از چهار پنج سال بالاخره تغییر دادم و قراره روی کاری برای خودم بیشتر وقت بگذارم. بعد از 8-9 سال کارمندی این تغییر لازم بود. (3) راجع به جای زندگی و مهاجرت و این جور چیزها بعد از 4 سال زندگی در دوبی هنوز تصمیم قطعی نگرفته ام. راستش دوبی به سمت گرانی و شلوغی و مشکلات دیگه ای پیش می رفت اما سه چهار ماه اخیر و به دلیل مشکلات اقتصادی دنیا‌ به نظر می رسه رابطه دوبی با ایران دوباره رو به بهبود هست و گرانی و مشکلات اخیر هم خیلی کمتر شده. حالا هنوز در چند هفته آینده باید بیشتر بررسی کنم. (4) آخریش هم اینکه یک مک بوک از این جدیدها گرفتم و باهاش خوشحالم اما هیچ چیز اون برنامه MS Paint ویندوز نمی شه! (این کامای فارسی هم نمی دونم آخه کجاست!)

این از خبرهای من. اصلا بیاید یک کاری بکنیم (اسمش را هم بازی نگذاریم) ... از "دقیقا همون کسانی" که در بازی یلدای دو سال پیش دعوت کردیم احوالپرسی کنیم و ببینیم روزگارشون در چه وضعیه، چی کار می کنن و چه خبرهایی از خودشون دارند. گذشته و آینده و همه چی. بهانه ای ست برای بیدار بودن شب یلدا و دور هم بودن ...

پارسا، پرستو، پژمان، خورشيد، عليداد ... چه خبر؟ ....


30
آذر
1387 

<جامعه وبلاگ نویسان ایران>؟! ..... ..... ..... .....


29
آذر
1387 

ترافیک اولین شب برفی تهران در نقشه های مرکز کنترل ترافیک

ترافیک دیشب تهران برفی همه را کلافه کرده و داستانهای عجیبی از ساعتها اختلال در ترافیک می شنویم.

دیشب به عادت نوستالژیک همیشه, سایت کنترل ترافیک تهران در کامپیوترم باز بود که برای اولین بار دیدم بعضی جاها را نوشته <ترافیک بسیار سنگین> که طبق درجه بندی اونها پنجمین درجه ترافیک خفن محسوب می شه (به ترتیب ترافیک روان - اختلال - سنگین در حال حرکت - سنگین - بسیار سنگین).

از اون موقع که حدود ۹ شب تهران بود تا چهار پنج ساعت بعدش چند باری ریفرش کردم و نقشه هاش را ذخیره کردم. امروز گفتم اون نقشه ها را به صورت یک کلیپ درست کنم. (اگه زیادی جواد شده ببخشید چون اولین بار بود که یک فایل ویدیو درست می کردم و داشتم چیزهای مختلف این iMovie مک بوک را یاد می گرفتم‌! فارسی هم نمی شد تایپ کرد)


27
آذر
1387 

در تمام دنیا - از بلیط هواپیما و فیلترینگ تا فضای انتخابات و ازدواج!

جدیدترین صحبتهای دوستانمون در مورد اتفاقاتی که در "تمام دنیا" می افته و بنابراین ما هم باید اونها را بپذیریم (همه اونها از خبرهای چند روز اخیر)

وزير راه و ترابري: "در تمام دنيا هواپيما براي كارهاي ضروري است و در كشور ما قيمت بليت هواپيما بسيار پايين است"

مدير نظارت بر دارو و مواد مخدر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي اهواز: "قاچاق دارو معضلي است كه تمام دنيا را درگير كرده و ايران نيز از اين قضيه مستثني نيست"

عضو هيأت علمي دانشگاه تربيت مدرس:‌ "وجود فضاي هيجاني در شرايط انتخاباتي تا حدي امري اجتناب‌ناپذير است و ما در تمام دنيا شاهد آن هستيم."

شهردار مشهد: "در تمام دنيا به اين نتيجه رسيده‌اند که نمي‌توان به همه تقاضاهاي ترافيكي شهروندان پاسخگويي کرد"

معاون ساخت و توسعه شبكه راه‌آهن كشور: "تمام كشورهاي دنيا به اين نتيجه رسيده‌اند كه ايمني راه‌آهن 20 برابر بيشتر از بخش جاده‌اي است"

وزير نيرو: "در تمام دنيا صنايع بزرگ، براي تامين برق مورد نياز خود، نيروگاه احداث مي‌كنند"

رئیس پژوهشکده پولی بانک مرکزی (در مورد بانکهای خصوصی): "تمام بانکها موظف به رعایت مقررات و آئین نامه های بانک مرکزی هستند و در تمام دنیا نیز اینگونه است"

رئيس سازمان نظام مشاوره و روانشناسي كشور: "هم اكنون در تمام دنيا بر مبناي دلايل عقلي، روانشناسي و ديني هيچ بحثي به عظمت و اهميت ازدواج نيست"

معاون وزير ارتباطات: "در تمام كشورهاي دنيا مثل آمريكا بيش‌ترين سيستم‌هاي فيلترينگ موجود است و در اين شك نكنيد؛ حتي در مجامع بين‌المللي ITU بحث فيلترينگ مطرح مي‌شود"


اما واقعا چرا دوستانمون این قدر ما را به اتفاقاتی که در تمام دنیا می افته حواله می دهند‌؟‌ می شه دو نگاه خوش بینانه و بدبینانه داشت:

در نگاه خوش بینانه می شه گفت اصولا این دوستان اتفاقاتی را که در تمام دنیا می افته الگوی خودشون می دونند و در تمام کارهای خودشون به سمت اون الگو پیش می روند (اما با توجه به اینکه بدیهی ترین بدیهیاتی که در تمام دنیا وجود داره شامل حال دوستان ما نمی شه مثل روابط اجتماعی، روابط اقتصادی، بازرگانی خارجی و غیره، احتمال درست بودن این نگاه اونقدر زیاد به نظر نمی رسه). نگاه بدبینانه معتقده چون این دوستان می دونند ما اکثر اتفاقاتی که در تمام دنیا می افته را درست می دونیم، برای دلخوشی، یا زبونم لال توجیه ما، انقدر شدید ما را به اتفاقات تمام دنیا حواله می دهند.


اما به روال همیشه یک بهترین هم داریم: جایزه بهترین استفاده از توجیه "در تمام دنیا"ی این قسمت تقدیم می شه به:
شهردار تهران به خاطر دو استفاده متفاوت از توجیه در تمام دنیا در یک خبر!

شهردار تهران:‌ "(1) تاکسي‌ها در هيچ جاي دنيا وسايل نقليه عمومي محسوب نمي‌شود (2) شرکت‌هاي خصوصي حمل و نقل در تمام دنيا سال‌هاست که فعاليت و خدمات رساني مي‌کنند"


از قدیمها:
باگ "در تمام دنیا" به مجادلات رادیو زمانه رسید
در تمام دنیا - جعل ايران‌چك‌ و دلار
در تمام دنیا – از ظاهر دانشجویان تا استفاده از تردد شمار
در تمام دنیا – شماره اول


16
آذر
1387 

استریپ سرچ سلبریتیها در فرودگاه دوبی

برای دوستانی که به اون داستان یک کلاغ چهل کلاغ برهنه کردن و پاره کردن (!) ایرانیان در فرودگاه دوبی علاقه داشتند شاید این ماجرا هم جالب باشه:

حتما شنیدید که هفته گذشته جشن افتتاح هتل آتلانتیس دوبی بوده. ریچارد برانسن, مایکل جردن بسکتبالیست, کایلی مینوگ, رابرت دو نیرو, جانت جکسن و ۲۰۰۰ سلبریتی دیگه مهمان این جشن ۲۰ میلیون دلاری بوده اند

از این ۲۰۰۰ مهمان ویژه, ۱۰۰ نفر از اونها طبق روال همیشگی در فرودگاه دوبی مورد بازرسی دقیق مواد مخدر قرار می گیرند که خیلی از اونها استریپ سرچ (بازرسی بدنی به صورت تمام برهنه) بوده و یکی دو ساعتی هم طول کشیده. سلبریتیهایی مثل Lily Allen خواننده, Agyness Deyn سوپر مدل, Rhys Ifans بازیگر و Albert Hammond خواننده راک.

ویکیپدیا استریپ سرچ در فرودگاهها را اینجوری تعریف می کنه:

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان یک کلاغ چهل کلاغ در بالاترین.

(راستی این هم فیلم CNN از آتش بازی اونشب. اون جزیره ای که می بینید دور تا دورش آتش بازی انجام شده
"خیلی" بزرگه! حیف که من اون موقع مسافرت بودم)


12
آذر
1387 

هم کامپیوترم عوض شده ... هم کارم عوض شده ... هم سرما خوردم ... هم همه چی ...


11
آذر
1387© 2001 - 2010