- 32
 - دوبی
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


 
 
Hosted and Developed byStats provided by
        
 

راستش من این روزها بیشتر ترجیح می دهم در فیسبوک چیزهای مختلف بنویسم و اینجا باشه فقط برای چیزهای طولانی تر . اگر دوست دارید در فیس بوک قضایا را دنبال کنید در صفحه پروفایلم روی Subscribe کلیک کنید.


3
فروردین
1391 

تهران عزیز در رتبه بندی ۱۲۰ شهر جهان ۱۲۰ شد (بعد از گوادالاخارا و بلوهوریزونته)

می دونید که رتبه بندی های زیادی برای شهرها و کشورهای مختلف جهان با توجه به فاکتورهای مختلف وجود داره. حالا اکونومیست اومده و فهرست جدیدی منتشر کرده از ۱۲۰ شهر دنیا و بصورت شفاف این شهرها را بر اساس مجموعه ای از فاکتورهای مختلف اجتماعی، اقتصادی، زیرساختها وغیره رتبه بندی کرده و تهران عزیز ما در این فهرست شهرها از ۱۲۰ شهر ۱۲۰ شده.

یک خوبی این فهرست (که یک گزارش ۳۸ صفحه ای هم داره) این است که مبنای رتبه بندی و وزن همه فاکتورهاش شفاف در دسترس هست. مثلا «تعداد کنفرانسهای بین المللی» بر اساس رتبه بندی انجمن جهانی کنفرانسها در رتبه بندی اومده و وزنش هم مشخصه. به همین ترتیب تک تک فاکتورها با وزن تخصیص یافته در گزارش ذکر شده.

البته این تیپ رتبه بندیها، همه شهرها را به طور خنثی بررسی می کنه و برای ما که در شهری مثل تهران به دنیا اومده ایم و هزار تا فامیل و شبکه داریم، قطعا این فاکتور آشنایی محلی و شبکه اجتماعی می تونه خیلی فاکتور مقایسه ای مهمی باشه. اما اینکه تهران عزیز در بین ۱۲۰ شهر ۱۲۰ باشه (بعد از نایروبی، داکا، بلوهوریزونته و گوادالاخارا) کاملا مایوس کننده است.

tehran-120-eiu.jpg


22
اسفند
1390© 2001 - 2012