- 30
 - دوبی
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


 
 
Hosted and Developed byStats provided by
        
 

قابل پیش‌بینی بود که تب سایتهای تخفیف گروهی به ایران هم برسه و فعلا یکی با نام تخفیفان takhfifan.com شروع به کار کرده.

همون‌جور که شاید بدونید، سایتهای تخفیف گروهی بر این اساس کار می‌کنند که یک یا چند سرویس مثل رستوران یا آرایشگاه را برای مدت کوتاهی مثلا یک یا دو روز با تخفیف خیلی شدید معمولا بین ۵۰ تا ۹۰ درصد عرضه می کنند. خصلت گروهیش هم به این بر می گرده که باید یک حداقلی از افراد اون تخفیف را خریداری کنند تا تخفیف زنده بشه و به نفع شماست که اگر اون تخفیف را می خواهید دوستان بیشتری را خبر کنید تا امکان زنده شدن اون تخفیف بیشتر باشه. (توضیح بیشتر این سایت با صدها شکل و نمودار و توضیح باشه برای وبلاگهای پزشکی فارسی! ;-)

این جور سایتها با موفقیت سایت Groupon در امریکا بسیار معروف شدند (خود گروپان به عنوان شرکتی با بیشترین میزان رشد در کمترین زمان در طول تاریخ مطرح شده. Groupon مخلوط Group و Coupon بوده و «تخفیفان» این دوستان ما هم احتمالا به طرز عجیبی مخلوط کلمات «تخفیف» و «گروپان» هست). راه اندازی چنین سایتهایی در ظاهر بسیار ساده است اما موفقیتشون بیشتر به عوامل پشت صحنه مثل تیم فروش قوی برای زدن مخ فروشگاهها بر می‌گرده تا خود سایتها.

شاید الان در دنیا هزاران هزار از این سایتها درست شده باشه. (مثلا در همین دوبی فسقلی دهها شرکت مشغول شده اند که اولین شرکتی که این مدل را تقلید کرد در کمتر از یک سال و نیم اونقدر معروف شد که یک شرکت امریکایی ده بیست میلیون دلار اون را خرید). اما از اونطرف چون این بیزنس به راحتی قابل کپی برداری ظاهری است، متاسفانه باید این خبر را بهتون بدم که در ماههای آینده اعصابتون از قارچ‌وار سبز شدن این همه سایت تخفیف ایرانی به هم خواهد خورد!

پ.ن: مثل اینکه دومیش یک جورایی قبل از اولیش قرار بوده راه بیفته … netbarg.com (این هم وبلاگشون)


4
شهریور
1390© 2001 - 2010