- 39
 - دوبی/تهران
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


  ده نوشته برتر:

 -رابطه مهاجر و ايران
 -مانيفست مهاجرت
 -مقايسه کشورها
 -بنيامين
 -ای داد ای بيداد
 -چرا انقدر انگليسی
 -Push و Pull
 -باگهای زندگی


 
 
Sponsors:

DubaiBeat - Middle East Investors

SinaBeat - Chinese Investors


Stats provided by
        

ناامید و شوکه هستید؟ حدودا یکسال پیش بحثی را شروع کردیم به نام #پایان_امید_آغاز_گذران . در اونجا و در اوج امیدواریها (چه برای اصلاح و چه برای تغییر) گفتم: «ما از کلمه امید بیزاریم. مطلقا امید به هیچی و هیچ حرکتی نداریم». الان هم بهتون اطمینان میدم در این شرایط به جز «گذران»، هیچ راهی برای فرار از دیوانه شدن، کمک به آدمهای دور و بر خودمون، و کمک به مردم ایران نداریم.

#پایان_امید_آغاز_گذران به طور ساده اینه:

صحنه‌ای را فرض کنید از یک جنگ تن به تن، که تموم شده و بد باخته‌ایم. (اون موقع مثال فیلم لبه هکسا را زدم). همه روی زمین افتاده‌اند خونین و مالین. کسانی که کمتر از این جنگ آسیب دیده‌اند مشغول فکر در مورد حرکت بعدی هستند. «تئوری انقلاب» میگه ما میتونیم بلند بشیم و اونها را شکست بدیم و زود از منفی ۱۰۰ به مثبت ۵۰ میرسیم. هورا. «تئوری امید» میگه این سری کارها را میکنیم و به تدریج و در چند ده سال، از منفی ۱۰۰ به منفی ۱۰ حرکت میکنیم. هورا.

ولی «تئوری گذران» میگه: هیچ اتفاق خارق‌العاده‌ای با وجود بحرانهای به این عمیقی نمی افته. با ادامه تزریق امید الکی به این همه زخمی، قدم از قدم برنمیداریم. در بحرانهای به این عمق، از منفی ۱۰۰ فوقش میتونیم به منفی ۷۰ برسیم. پس نگاه باید برگرده سمت گذران: به بغل دستی زخمیت کمک کنی نمیره. مخدر بهش بدی. دارو پیدا کنی. با اونی که داره تو صحنه جنگ دارو تلنبار میکنه مبارزه کنی. مطالعه کنی که تا حالا هیچکس جنگ منفی صد را نبرده. بتونی بخندی و بخندانی و کمک کنی و سالم و اخلاقی زندگی کنی.

(بیایید در همینجا تکلیفمون را با کسانی که گذران را مخالف مبارزه میدونند روشن کنیم: اگر به هر دلیلی در این لحظه زمانی فکر میکنی بهترین راه مبارزه است، به تصمیمت برای مبارزه عمل کن. ولی یک صحنه جنگ، هم نیروی مبارز میخواد و هم نیروی صلیب سرخ. راه گذران مثل صلیب سرخ هست. بهش صد‌در‌صد احتیاج است. جایی را هم برای مبارزان تنگ نمیکنه).

(بیایید در همینجا تکلیفمون را با کسانی که گذران را مخالف مهاجرت میدونند روشن کنیم: اگر به هر دلیلی در این لحظه زمانی فکر میکنی بهترین راه مهاجرت است، به تصمیمت برای مهاجرت عمل کن. ولی همانطور که صدها مهاجر در این چند روز حرص خوردند و تعریف کردند، دوری از ایران لزوما به حال خوش کمک نمیکنه اگر تئوریت هنوز امید باشه نه گذران. چه ایران باشی و چه مهاجرت کرده باشی با تئوری گذران هم به خودت کمک میکنی و هم به اطرافیان و مردمت)

متن کامل همه نوشته‌هام در مورد پایان امید و آغاز گذران اینجاست. باز هم در مورد گذران خواهم نوشت.

http://www.globalpersian.com/archives/gozaran

هر جای دنیا هستید، یا قراره که مهاجرت کنید و باشید، بلند شید، کار داریم. هم باید خودمون سالم بمونیم و دیوانه نشیم و هم هزاران هموطن زخمی و فقیر و گشنه هستند.

دوران امید از هر نوعی تموم شده. دوران گذران اخلاقی و سالم را شروع میکنیم. 


23
Nov
2019© 2001 - 2014