- 30
 - دوبی
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


 
 
Hosted and Developed byStats provided by
        
 

خودآموز امنيتی-بنزينی ... برای براندازان و حکومتها

تحليل شماره 1: "مملکت کم کم در حال فروپاشی است! فقط در عرض 4 ساعت 13 پمپ بنزین را آتش زدند! اوضاع امنيتی است! اگر برانداز هستيم بايد از اين واقعيت و پتانسيل استفاده کنيم! اگر حکومت هستيم بايد اوضاع را امنيتی ببينيم! آنچه در 5 تير اتفاق افتاد، پتانسيل و "کف" اعتراضات را نشان داد."

تحليل شماره 2: " آنچه در 5 تير اتفاق افتاد، "سقف" اعتراضات را نشان داد: حتی اگر 40-50 روز بر سر مساله ای حساس و ملموس با اعصاب مردم بازی کنی، لايه هايی از اون مردم مثل دانشجويان، معلمان، کارگران و بدحجابان هم از دستت عصبانی باشند، بعد اون مردم را با خبری غافلگير کنی، رئيس پليس را هم خبر نکنی، اس ام اس و موبايلت هم وصل باشه، ترافيک و هرج و مرج هم خيابانهايت را قفل کنه، اون مردم نارضايتی خودشان را فقط با آتش زدن 13 پمپ بنزین نشان می دهند. همان مردمی که روزی که به ايشان فرصت رقصيدن داده شد 20 ميليون نفره رقصيدند و روزی که به ايشان فرصت رای دادن داده شد 20 ميليون نفره رای دادند (8 آذر و 2 خرداد)"


اما کدام تحليل به نفع حکومت و کدام تحليل به نفع برانداز است؟

تحليل، يک آذين بندی و جمع بندی برای واقعيت است. واقعيت به نوبه خود به نفع يا ضرر کسی نيست. اما چگونگی برخورد با واقعيت می تواند نفع يا ضرر بازيگران را مشخص کند.

مثلا قبول تحليل شماره 2 می تواند به نفع حکومت و برانداز، هر دو باشد: اگر يک برانداز هستی، انرژی براندازی ات را صرف کارهای براندازانه تری به جای نقشه کشی برای آشوبهای خيابانی می کنی. اگر يک حکومت هستی، مردم را از امروز به صورت آشوبگر و برانداز نمی بينی و فضا را بسته تر نمی کنی، بلکه به سمت باز کردن فضا پيش می ری ...


9
تیر
1386 

اگه دوست داشتی بدونی همين امشب چه اراجيفی را پرينت گرفتم که پايين موقع ورزش بخونم، فايلش را گذاشتم اينجا


6
تیر
1386 

بچه ها راستی اکونوميست آنلاين ديگه پولی نيست و همه مقاله های نسخه چاپيش را می شه آنلاين خوند ...

ديروز بالاخره رفتم به سراغ DVD های دوستام (احتمالا می دونيد که من اصلا با فيلم و اينها ميونه ای ندارم) ...خودشون توصيه کرده بودند با Run Lola Run شروع کنم. بی نظيرررررر بود! ...تازه می فهمم باگ اصلی زندگيم که باگهای ديگه را به دنبال داره اينه که فيلم (زندگی) کم ديده ام ...

research.google.com تازه راه افتاده. چيز خاصی نداره اما اگه يه موقعی عشق کامپيوتر ساينس و اين حرفها بوديد، ويدئوهای Tech Talks اش چيز جالبيه.( research.yahoo.com هم سايت معادل رقيباشون در ياهو هستش.)


2
تیر
1386 

اين عکس از ديروز Wallpaper من شده (سايز اصلی).

چه قدررررر من از اين منظره خاطره دارم! حتی کيفش هم انگار کيف خودشه ... ... ....

(منبع عکس اصلی mohammadali در فليکر. لينک از بالاترين)


29
خرداد
1386 

فروشگاه زنجيره ای کارفور، بزرگترين فروشگاه زنجيره ای دنيا بعد از وال مارت، قراره کمتر از يک سال ديگه در ايران شعبه ای افتتاح کنه. فروش سالانه کارفور 100 ميليارد دلاره!

امسال برای اولين بار، فروش پوشاک و کفش از طريق اينترنت، از فروش PC و پرينتر پيشی گرفت! (منبع. از طريق pmarca)


27
خرداد
1386 

Marc Andreessen يکی از بنيانگذاران Netscape از چند روز پيش وبلاگ نويسی را شروع کرده و جالب هم می نويسه ...

(همونطور که می بينيد، اگه هنوز کرم وبلاگ نويسی گاهی قلقلکتون می ده، هيچ وقت برای شروع دير نيست ...)


25
خرداد
1386 

حتما تا حالا زياد شنيده ايد که داريم به سمتی می رويم که ديگه کم کم نرم افزار به صورت يک بسته نرم افزاری ارائه نمی شه، بلکه به صورت سرويس آنلاين ارائه می شه. CRM از معروفترين کاربردهايی است که برای اين نوع ارائه مفيد بوده. اما ديگه چه نوع کاربردها و نرم افزارهايی شامل چنين تغييری شده و يا به زودی خواهند شد؟ اين نمودار رويايی از McKinsey Quarterly جمع بندی خيلی خوبی داره ...


25
خرداد
1386 

محسن و سميرا مخملباف (از: سايت رسمی مخملبافها)


19
خرداد
1386 

من بالاخره برگشتم!

می دونستيد علاوه بر امريکايی هايی که 444 روز گروگان ايران بودند، تعداد ديگری امريکايی هم در سفارت بوده اند که CIA طی عمليات پيچيده ای موفق به فراری دادن اونها می شه؟ می دونستيد برای فراری دادن اون امريکايی ها که در خانه سفير کانادا پنهان شده بودند، پارلمان کانادا برای اولين بار بعد از جنگ جهانی دوم جلسه فوق العاده تشکيل می ده تا قبول کنه برای اونها پاسپورت جعلی/واقعی کانادايی صادر بشه؟ ... اگر مثل من اينها را نمی دونستيد، اين مقاله جالب نشريه Wired را حتما بخونيد.


13
خرداد
1386 

laptop am ro avaz kardam ... keyboard e ghaati paati e o farsi ina hanooz nadare! ....


11
خرداد
1386© 2001 - 2010