- 30
 - دوبی
 - شريف ، مهندسی کامپيوتر
 -مدیا سیتی دوبی
  


 
 
Hosted and Developed byStats provided by
        
 

" ... سر درد وحشتناک. تمام ديروز را افتاده بودم خونه ..."


9
آبان
1385 


7
آبان
1385 

پراکنده ها

 • هيچ وقت دلتون خواسته بدونيد اگه می تونستيد چاله ای در حياط خونه تون حفر کنيد و از اون طرف کره زمين سر در بياريد به کجا می رسيديد؟ اين سايت بهتون می گه اگه هر جای کره زمين را حفر کنيد از اون طرف به کجا می رسيد!

 • اگه از اون پتنت اونروزی که نحوه شناسايی بمب گذار انتحاری را پتنت کرده بود خوشتون اومده و تصميم گرفتيد شبيه اون را خودتون پتنت کنيد کمی دير شده. "نحوه جلوگيری از به کارگيری هواپيما برای کاربردهای غير مجاز" هم پريروز پتنت شد. (Patent 7,127,334)

 • کسی جايی نوشت که خود بانک مرکزی اعلام کرده که رشد اقتصاد ايران به نسبت مدت مشابه سال قبلش از7.1 درصد رشد به 4.7 درصد رشد رسيده؟ (خبر رويترز ، اصل PDF گزارش بانک مرکزی)

 • دو سند از اسناد داخلی گوگل: يکی از اونها عنوانش هست “Big Goals and Directions - 2006” و اون يکی “Objectives and Key Results - Q3 2006 Company OKRs”. وبلاگی که تحولات گوگل را دنبال می کنه و اين مدارک را به دست آورده فقط خلاصه ای از اونها را منتشر کرده اما به شدت جالبه. (طبق نوشته وبلاگ اين کارمند گوگل، هر کارمند گوگل هر فصل اهداف فصل گذشته خودش را مرور می کنه و به خودش نمره می ده و برای فصل جديد خودش هدف تعيين می کنه. اون OKR انگار يعنی همين)

 • "...اين توی Word تايپ نکردن و مستقيم آنلاين پابليش کردن هم صفای خودش را داره آ ! ... اصولا انگار زيادی برای کامل و دقيق بودن همه چيزها الکی سخت می گيرم ..."


 • 5
  آبان
  1385   


  اين نمودار مقايسه خيلی جالبی از تعداد کارمندان 10 سايت پربيننده دنيا و تعداد ويزيتورهای سايت اونهاست.

  ترافيک Craiglist فسقلی با 23 کارمند باورنکردنيه! ... (منبع)


  3
  آبان
  1385   

  بر و بچه های Digg روی نقشه گوگل يک کوه پيدا کرده اند شبيه صورت انسان ...


  3
  آبان
  1385   

  پراکنده ها

 • نحوه شناسايی بمب گذار انتحاری در ميان جمعيت هم patent شد! ... Patent شماره 7,119,682 که البته توسط دو اسرائيلی ثبت شده، راهی برای شناسايی بمب گذاران انتحاری و تروريستها معرفی کرده!

 • وقتی آدم داستان اين بچه های Paypal را می خونه که چه جوری از دوستيها و ارتباطات زمان قديمشون در کارهای جديدشون استفاده می کنند، از پخش و پلا شدن بچه های خودمون در سر تا سر کره زمين (مثلا همين بچه های شريف) غصه اش می گيره. (البته يک دليلش اينه که انگار بچه های شريف به خودشون قول دادند تا زمانی که زنده اند آکادميک باقی بمونند!) ...

 • گوگل دنبال Country Consultant برای دوبی می گرده. اگر در بين دوستانتون آدمی که 5 تا 10 سال سابقه خفن داشته باشه سراغ داريد معرفيش کنيد شايد قبول شد و يک روز 3 تايی اينجا باهم قهوه ای چيزی خورديم ...

 • مجله Foreign Policy فهرست Globalization Index امسال خودش را منتشر کرده (مقاله - فهرست). ايران باز هم آخر شده ...

 • 18 اشتباهی که يک startup را نابود می کنه. من که خيلی از اونها را به چشم دارم دور و بر خودم می بينم.

 • اينجا تابستان و زمستان اينجوری معلوم می شه: هر موقع آب استخر از هوا خنکتره، تابستان و هر موقع آب استخر از هوا گرمتره، زمستانه! ... پريروز تازه زمستان شروع شد ... (ياد درختها و کوههايی به خير که رنگها و برفهاشون نشانه تغيير فصلها بودند. زندگی تو جای مصنوعی اين چيزها را هم داره ديگه ... )


 • 1
  آبان
  1385   

 • ويدئو رالی 45 ضربه ای بین لیتون هیویت و راجر فدرر (از اکساویچه)


 • 29
  مهر
  1385   

  خانه سلمان  29
  مهر
  1385   

  کيوان عزيز تازه رفته امريکا. هر کی به مهاجرت فکر می کنه آخرين نوشته قبل از رفتن کيوان را حتما بخونه ...

  باور کنيد مهاجرت اونقدرهام که همه فکر می کنند ساده نيست ...


  29
  مهر
  1385   

  " ... يعنی می گی ديگه هزار ساعت تو Word ننويسم و به جاش صاف بيام اينجا آنلاين تايپ کنم و پابليش کنم؟! ... ... باشه ... همه جورش را امتحان کرديم، چند روزی هم اينجوريش را امتحان می کنيم ..."


  28
  مهر
  1385   

  در اين اوضاع و احوال که گوگل از اون طرف نرم افزار را برای ايران را محدود می کنه و از اين طرف هم خودمون پنهای باند بالا را برای خودمون ممنوع می کنيم، گفتن اينکه Paypal سرويس خودش را به 40 کشور جديد از جمله امارات و بحرين و قطر گسترش داده شايد حرف بی جايی باشه. فقط گفتم بگم، شايد يک جوری به دردتون خورد ...


  26
  مهر
  1385   

  يک مقايسه خوب بين بيزنسهای گوگل، آمازون، eBay:

  "It takes 11,600 eBay employees to make $5.2B in sales while 5,700 Googlinians rack up $8.2B in sales. Amazon.com Inc. (AMZN) moves $9B in actual (not virtual) product with just 12,000 employees. That means that for each dollar in revenue an eBay employee oversees as clicks move through their computers, an Amazon employee generates $1.60, while they order the item, stock the item, package the item, ship and bill for the item..." (Phil Davis)


  10
  مهر
  1385  © 2001 - 2010